czwartek, 11 lutego 2016

High heels fitness - cos dla miłośniczek szpilek ;)

   Mamy tu miłośniczki wysokich obcasów? Dzisiejszy wpis poświęcam dla Pań które uwielbiają chodzić w szpilkach i niekoniecznie lubią je zamieniać na adidasy. Jest to rodzaj ćwiczeń połączonych z tańcem. Głównym plusem jest to, że pozwala wymodelować i wysmuklić mięśnie nóg, pośladków, oraz brzucha.
   Niestety w mojej okolicy nie odbywają się takie zajęcia (co prawda nie lubię obcasów), ale z tego co słyszałam i wyczytałam ćwiczenia te dodatkowo pomagają nauczyć się zgrabnego chodzenia w szpilkach jak i dodają pewności siebie, a ja niestety nie należę do osób, które z gracją poruszają się w tego rodzaju obuwiu ;)

 Jak wygląda trening?
    Przede wszystkim potrzebujemy wygodnych butów na stabilnym obcasie i stroju do fitnessu. Najważniejszą zasadą jest to, że musicie czuć się atrakcyjnie. Trening jako taki nie jest zbyt skomplikowany bo jest on połączeniem aerobiku, przysiadów, kopnięć, ćwiczeń rozciągających oraz tańca (dancehall, sexy dance, waacking). Wszystkie ruchy wykonuję się z gracją i wdziękiem co pozwala podnieść pewność siebie, nauczyć się utrzymywać równowagę na obcasach.

   High Heels Fitness - jest świetną propozycją dla Pań, które nie lubią męczących treningów, a chciałyby wyszczuplić swoje ciało. Oczywiście jak każda aktywność fizyczna podnosi poziom endorfin i wyzwala pozytywną energię. Jednym zdaniem? ;) Zapominamy o tym, że trenujemy, a dzięki muzyce możemy poczuć się jakbyśmy tańczyły na imprezie. ;)

     Co zyskujemy?
  • Pewność siebie - zaczynamy czuć się komfortowo chodząc w szpilkach, nie skupiamy się na tym czy utrzymamy równowagę, czy potkniemy się i przewrócimy ;)
  • Piękną sylwetkę - modelujemy nogi, pupę, brzuch... Wiemy przecież jak samo założenie butów na obcasie wpływa pozytywnie na wygląd naszej sylwetki :)
  • Kobiecość - poczujesz się na pewno dużo bardziej seksowna ;)
Wady High heels fitness:
     Oczywiście brzmi fajnie, jednak musimy wiedzieć, że ten trening ma kilka wad. Fizjoterapeuci ostrzegają, że zbyt duża intensywność i ilość takich ćwiczeń może zwiększyć ryzyko kontuzji, oraz deformację stóp.
  • możliwość deformacji stóp - w czasie treningów na szpilkach stopa ustawiona jest w nienaturalnej pozycji. Cały ciężar zostaje przeniesiony na przód stopy co może doprowadzić do powstania haluksów.
  • urazy, skręcenia - szczególnie jeżeli buty są niewygodne, a obcas mało stabilny.
  • nadwyrężenie stawów -  nogi nie są w stanie odpowiednio amortyzować ruchów dlatego często dochodzi do bólów kostki, kolan, bioder.

     Podsumowując High heel fitness nie powinien być stałym treningiem, a jedynie urozmaiceniem. Dla naszego dobra lepiej zamienić szpilki na trampki do ćwiczeń niż ryzykować kontuzję, a od czasu do czasu pozwolić sobie na ten ciekawy trening ;)

Zapraszam również na czekoladowe latte na fb ;)
  
     Próbowałyście może? Co myślicie na ten temat? Skusiłybyście się? ;)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz